Jak to celé začalo?

Jak to celé začalo?

Život je o náhodě a zrovna tak vznikla moje firma Carteon. Vždy jsem byl názoru, že auta a ženy se nepůjčují, ale člověk míní, život mění

Matěj Jačka
Jednatel, Carteon Cars s.r.o.


Vybrat si vůz   Napište nám


květen 2018

Vše je to o náhodě

Vše je to o náhodě

Psal se květen roku 2018 a já jsem náhodou narazil na inzerát na prodej Camara 2010, s možností výměny za jiný vůz.

V té době jsem vlastnil BMW 2010 750li a rozhodl jsem se na nabídku odpovědět. Slovo dalo slovo a s pánem jsme se po třech dnech sešli a naše vozy vyměnily.

První setkání s Camarem

První setkání s Camarem

Camaro byla láska na první pohled. Nádherný exteriér, agresivní tvary a mocný zvuk, auto mělo vše, o čem jsem kdy snil.

První jízda mě jen utvrdila v tom, že dělám správnou věc a ze schůzky už jsem odjížděl vozem, který změnil celou moji budoucnost.

červenec 2018

S Filipem na pivu

S Filipem na pivu

Sešel jsem se úplnou náhodou s kamarádem Filipem a on měl skvělý nápad, že bychom mohli Camaro nabízet na slevovém portálu. 

Zprvu jsem byl skeptický, ale Filipovo nadšení mě nakonec nahlodalo. Zároveň to byl nový impuls, rozhodl jsem se rozjet nový byznys!

srpen 2018

Založení firmy Carteon

Založení firmy Carteon

Zlomový okamžik, kdy jsem založil firmu Carteon.  Nebylo to ale tak jednoduché, jak jsem si původně plánoval. Obstarat důležité věci okolo jako web, logo a další  úřední záležitosti bylo pěkně náročné, nejvíce mi ale rozhodně dalo zabrat vymyslet název. Tři dny mi trvalo, než jsem konečně našel ten pravý, pro mé budoucí automobilové impérium, přivítejte CARTEON CARS! 

září 2018

Vše běží jako po másle

Vše běží jako po másle

Nabídka na pronájem vozu běžela na několika slevových portálech a začal jsem sklízet první ovoce.  Zákazníci se k nám hrnuli a jejich zážitky z jízdy byly nepopsatelné. Skvělá zpětná vazba mě ještě více nakopla a rozhodl jsem se pořídit druhé auto.

říjen 2018

Mám vybráno!

Mám vybráno!

Procházel jsem inzerci v USA a po pár hodinách jsem měl jasno! Camaro 2015 3.6, ovšem problém byl jak auto dovést do Čech. Tehdy jsem podstoupil obrovský risk, poslal jsem statisíce úplně neznámému člověku do Miami a v infarktovém stavu očekával, jak celá transakce dopadne.

Nakonec při mně jako vždy stálo štěstí a po třech dnech jsem začal zajišťovat odtah do přístavu.  

Po týdnu se Camaro dostalo na loď a tři týdny trvalo, než dorazilo do Hamburku, odkud už jsem zařídil přepravu kamionem do Prahy.

Můj sen se rozplynul..

Můj sen se rozplynul..

Mezitím co jsem se radoval z úspěšného převozu druhého „mazlíka,“ přišly první problémy.

Volal mi jeden klient, že auto přestalo jet. Nebyla to zrovna malá závada, odešel celý motor. Sehnat nový z USA nebyl problém, ovšem doba čekání byla 45 dní, což bylo pro mou firmu likvidační. Musel jsem zrušit všechny objednané klienty a přemýšlel, zda chci v byznysu pokračovat.

listopad 2018

Camaro 2015 hotové!

Camaro 2015 hotové!

Z rozjetého vlaku se ale špatně vyskakuje a proto jsem se rozhodl vydržet. Dodělal jsem Camaro 2015, kde jsem vyměnil světla, kola, gumy, brzdy a nechal udělat výrazný žluto-černý polep u Petra Korbela z Redline Custom, kterému tímto děkuji za skvěle odvedenou práci.

Dorazil motor z USA

Dorazil motor z USA

Konečně dorazil motor do Camara 2010. Neumíte si představit tu radost. Motor se ihned veze do servisu a jde na výměnu. O pár dní později je Camaro 2010 opět pojízdné. Moje firma Carteon znovu běží, mám 2 auta a mě se vrátila chuť znovu podnikat.

prosinec 2018

Zima.. Jezdíme stále!

Zima.. Jezdíme stále!

Camaro 2010 je plně pojízdné a moje chuť podnikat se opět vrátila!

Rozhodl jsem se nebýt limitován počasím a nakoupil zimní gumy, což přitáhlo nové zákazníky. Zároveň spouštíme vánoční kampaně na prodej voucherů. 

leden 2019

Rapeři v Camaru

Rapeři v Camaru

Naše Camaro si půjčili rapeři do videoklipu Cavalier. Opět skvělá reklama, radost z dobře odvedené práce nám ale dlouho nevydržela, záhy nás totiž čekalo další nepříjemné překvapení!

únor 2019

Nikdy nekončící kolotoč oprav

Nikdy nekončící kolotoč oprav

Motor, na který jsme čekali dlouhých 45 dní je opět poškozený. V servisu se dozvídám, že je zcela zadřený a bude potřeba ho vyměnit. Chytám další infarkt, ale není čas na paniku, objednávám nový motor a doufám, že příště vydrží déle než čtvrt roku.

březen 2019

Vyhlížím další kousek

Vyhlížím další kousek

V březnu jsme dodělali Camaro a jelikož firma skvěle prosperuje, začínám vyhlížet další model do sbírky.

Tentokrát mi do oka padl Dodge Challenger 2016 5.7 RT. Rozhodnu se znovu riskovat, beru si úvěr a posílám opět neznámému člověku stovky tisíc, pro změnu do Alabamy.


Challenger je doma

Challenger je doma

Dodge mi doslova vyrazil dech. Dokonalý design a atmosférický 5,7l motor s výkonem 400 koní je mým dalším splněným snem.

duben 2019

V plné své kráse..

V plné své kráse..

Samozřejmě ani nové auto se nevyhnulo nutným úpravám. Výměna podvozku, nové kotouče, výměna kapoty a nárazníků. Mou vášní je dělat z luxusních aut ještě luxusnější! Po měsíci práce v servisu jde další krasavec do ulic.

Spouštíme celou ČR!

Spouštíme celou ČR!

Jelikož se Carteon začal rozjíždět a měl jsem na starosti i své další firmy, přibral jsem si k sobě kamaráda Petra.

Petr se stal instruktorem pro zážitkové jízdy v našich vozech a zajišťuje část chodu autopůjčovny.

Mimo jiné rozšiřujeme působnost. Zážitkové jízdy nabízíme nejen v Praze, ale nově i v Brně, Ostravě, Olomouci, Liberci, Plzni a plánujeme další města.

květen 2019

Další spokojení zákazníci..

Další spokojení zákazníci..

Jízdy po celé ČR jsou v plném proudu. Máme za sebou první jízdy v Ostrave, Brně a Olomouci. Vstáváme ve 3 ráno a pak nás čeká 3 hodiny cesty do Ostravy v noci se vracíme zase zpět do Prahy. Je to náročné, ale stojí to za to! Plníme sny mnoha lidem a dělá nám to radost.

Konkurence z nás nemá radost..

Konkurence z nás nemá radost..

Tvrdá dřina se nám vyplácí a dostáváme se mezi TOP 5 nejlepších půjčoven v Čechách. 

Beru úvěr na další kousek..

Beru úvěr na další kousek..

Úspěch mě motivuje a tak opět projíždím inzerci na vozy v USA a nacházím další auto do naší Carteon rodiny.

Camaro 2018, vůz je sice lehce bouraný na přední nárazník, ale najeto má pouhých 15.000 km. Mám jasno, objednávám rovnou nový bodykit ZL1, výfuky MBRP a spousty dalšího.

červen 2019

Camaro dorazilo a jde na lak

Camaro dorazilo a jde na lak

Po několika týdenním čekání dorazí Camaro 2018 do Prahy, ihned ho posílám na nový lak a opravu karoserie. Plánuji auto potáhnout fólií a je potřeba aby pod ní byla kastle v pořádku. 

Tentokrát jsem vybral Satin Iced Yellow a předem víme, že to bude masakr!

Camaro 2018 v plné své kráse

Camaro 2018 v plné své kráse

Naše předpověď se vyplnila, dokončené Camaro 2018 v bodykitu zl1 vypadá naprosto dokonale.

 

První svatba za námi..

První svatba za námi..

Máme za sebou první svatbu a naše krásné vozy jsou ozdobou každé akce, zákazníci jsou nadšení. Další poptávky na sebe díky pozitivní reklamě  nenechaly dlouho čekat.červenec 2019

Plním si svůj dětský sen..

Plním si svůj dětský sen..

Namlsaný skvělými výsledky Carteonu se rozhodnu koupit další vůz! Dodge Charger 1973 7.2l 440 byl můj další klučičí sen.

Na bazaru jsem nakonec narazil na kus s motorem 6.3. Auto bylo sice plně pojízdné, ale k celkové renovaci, tak jsem si řekl proč ne, a začal zařizovat odtah vozu do Prahy.

Charger dorazil do Prahy

Charger dorazil do Prahy

Když Dodge dorazil, začal jsem mít lehké obavy. Sice jsem ho sehnal za skvělou cenu, do renovace ale budu muset nacpat balík. Celkový lak, kompletní výměna motoru i interiéru, před očima mi zase skákaly obří sumy za opravy. Beru to jako projekt na zimu, co jsem si navařil…

srpen 2019

Prague Car Festival

Prague Car Festival

Dostali jsme pozvánku na Prague Car Festival, což je pro nás veliký úspěch. Podařilo se nám Carteon představit novým potenciálním zákazníkům a opět nás to nakopává k další akci.

Skvělá akce, skvělý klienti..

Skvělá akce, skvělý klienti..

Zájem byl obrovský. Po celý den jsme se nezastavali až k večeru zbyla chvíle na odpočinek. Bylo to náročný ale užili jsme si to my i naši klienti. Klienti zkoušeli jak dálnice, tak okresky v okolí Letňan a Čakovic. Rekord toho dne byla rychlost 259km/h. My jsme jezdili jako spolujezdci a musím říct, že jsme chvílemi měli nahnáno.. 

září 2019

Měníme barvu na Camaru 2010

Měníme barvu na Camaru 2010

Sezóna je za námi a my se pouštíme do úprav našich aut. Camaro 2010 dostává novou, matně oranžovou fólii, nová světla a bodykit ZL1. 

Radost z rozjíždějící se firmy znovu střídají veliké starosti, máme za sebou první bouračku. 

Challenger první nehoda

Challenger první nehoda

Zákazník podcenil sílu našeho Challengera a při výjezdu z kruhového objezdu utrhl celé kolo o obrubník. Na nové díly musíme jako vždy čekat, než dorazí u Ameriky.

říjen 2019

Objednáváme další kousek z USA

Objednáváme další kousek z USA

Čekání jsme si zkrátili koupí dalšího auta. Po dlouhém vybírání nakonec vyhrál Dodge Charger 5.7 hemi. Znovu se jedná o vůz z USA a tak zajišťuji náročný převoz.

Ukradli nám Camaro 2010

Ukradli nám Camaro 2010

Jakoby se nám smůla lepila na paty. Po nepříjemné bouračce Challengera nám zákazník ukradl Camaro 2010! Dotyčný nevrátil vůz v dohodnutém termínu a přestal s námi komunikovat. Vše jsme proto museli nahlásit na policii ČR. Díky GPS v autě se nám nakonec podařilo o čtyři hodiny déle ho vypátrat. Camaro ale bylo bohužel nabourané a odstavené kdesi u Jeseníku. Od renovace vydrželo v provozu pouhé dva týdny, což bylo velmi frustrující.listopad 2019

Charger v plné své kráse..

Charger v plné své kráse..

Do Prahy dorazil Dodge Charger a ihned se vrháme na jeho renovaci. 

Výsledkem jsme nadšeni nejen my, ale i naši zákazníci, kteří ihned o nový kousek v barvě Satin White jeví veliký zájem.

Camaro 2010 jako nové..

Camaro 2010 jako nové..

Makáme na opravě ukradeného Camara, které mělo odřený celý bok a muselo se proto celé odstrojit. Mechanici opravili dveře, blatníky, proběhla výměna kol a bylo potřeba udělat i novou fólii, tentokrát jsme zvolili Bumblebee.

prosinec 2019

Vzdávám to.. Renovace nebude!

Vzdávám to.. Renovace nebude!

Vzdal jsem svůj sen o renovaci Chargeru 1973 a rozhodl se ho prodat. Za renovaci po mně chtěli 1-2 miliony, což mi přišlo přehnané. Měl jsem ale štěstí a čtyři dny od podání inzerátu jsem našel pro auto nového majitele.

Mám vybráno!

Mám vybráno!

Samozřejmě jsem to dlouho nevydržel, musel jsem prodaný Charger nahradit. Opět jsem projížděl inzerci v USA a zamiloval se.

Kamarád mi doporučil firmu v Texasu, kde se specializují na renovaci i prodej starých amerik. Netrvalo dlouho a našel jsem ideaální kousek. Charger 1973, původně 383 Big Block, ale s motorem 440. Vyměněný motor sice snižuje cenu auta, to mě ale nezajímá, je to další splněný sen v řadě.

 

Bereme další Camaro..

Bereme další Camaro..

Abych měl levnější dopravu, s Chargerem jsem se rozhodl vzít druhý vůz, Camaro 2014 6.2ss.

Mým cílem je do nabídky zařadit co nejvíce V8 motorů, je s nimi větší legrace a žerou skoro jako V6.

leden 2020

Carteon je č.1 v ČR

Carteon je č.1 v ČR

Rok usilovné dřiny, žádné dovolené, ani volné víkendy, všechny peníze uložené v investicích firmy, to vše se mi nakonec vyplatilo.

Stali jsme se jedničkou v ČR, jsme oficiálně největší půjčovna amerických vozů u nás.

Camaro 2018 KO motor

Camaro 2018 KO motor

Jako vždy nám ale osud hodil nějaký ten klacek pod nohy. Volá zákazník, že Camaro 2018 vydává divné zvuky. Po odtahu zjišťuji, že nám v pouhých 45.000 km odešel celý motor.

Rušíme pronájmy, vracíme peníze a zase řešíme opravu.

Motor je venku, díly dorazily..

Motor je venku, díly dorazily..

Objednali jsme všechny nové díly z USA a poslali expresně letecky s Emirates. Takhle nelítáme ani my na dovolenou :) Díly dorazily za 3 dny. Mezitím se vyndal motor a začíná se na něm dělat. Nová vačka, ložiska, pístní kroužky, všechna těsnění, ojnice i písty. Už teď víme, že auto bude hodně dlouho v mínusu.. 

Aby bylo na opravy..

Aby bylo na opravy..

Sezóna je u konce, pronájmy se propadají o devadesát procent dolů a mě s hrůzou dochází, že letos díky velikým investicím rozhodně nejsme v plusu. S těžkým srdcem prodávám své BMW e60…

únor 2020

Vše zlé, je k něčemu dobré..

Vše zlé, je k něčemu dobré..

Smutek se mě ale naštěstí dlouho nedrží, konečně dorazil do Prahy Charger a nemohu popsat naše první setkání jinak, než jako další lásku na první pohled!

 

Charger 1973 v plné své kráse

Charger 1973 v plné své kráse

Neuvěřitelné auto a nepopsatelný pocit řídit tuhle bestii. Je to kus americké historie, kterou nyní můžeme nabídnout všem našim zákazníkům v ČR. 

O pár dní později máme i Camaro

O pár dní později máme i Camaro

Pár dní po Chargeru dorazilo i Camaro a začínáme makat na obou vozech současně. Opět je naším cílem, aby ve výsledku vzniklo unikátní auto, které nikde jinde neseženete.

březen 2020

Camaro v plné své kráse..

Camaro v plné své kráse..

Po měsíci práce je Camaro dokončené a v nové černé fólii je skutečně neodolatelné. Druhé Camaro 2018 mezitím stále stojí, renovace motoru je náročná.

Challenger připravený na sezónu

Challenger připravený na sezónu

Abychom se nenudili, Challenger jde na údržbu, děláme kompletní celolak a renovaci alu kol. Na sezónou musí být v top stavu. 

duben 2020

Další auto bude Mustang..

Další auto bude Mustang..

Vybrali jsme si další auto, v Miami jsem našel nabídku na Mustang 2014 v manuálu za skvělou cenu. Neváhám ani vteřinu, opět ale chci přivést rovnou dva vozy, abych zaplnil kontejner

Další Camaro? Proč ne!

Další Camaro? Proč ne!

Volba padla na Chevrolet Camaro 2015 6.2ss. Rovnou jsem objednal i nová světla, nárazníky, prahy a křídlo, a chystám se  jako vždy měnit designy u obou nových miláčků.

květen 2020

Stále makáme na motoru..

Stále makáme na motoru..

Camaro 2018 stále mimo provoz. Postupně se dává motor do kupy a věříme, že během pár týdnu bude auto zase plně pojízdné. 

Nestíhám.. rozšiřuji tým!

Nestíhám.. rozšiřuji tým!

Zákazníků hodně a času málo. Jelikož se musím věnovat i mým ostatním firmám, musím rozšířit náš tým. Do týmu beru mého kamaráda Petra. A to nejlepší.. Camaro 2018 je opravené!

červen 2020

Jízdy v plném proudu

Jízdy v plném proudu

Sezóna je v plném proudu a my jsme každý víkend v jiném městě. Stovky spokojených zákazníků z celé ČR nám dělají velkou radost. Je to náročně, ale stojí to za to. 

Mustang hotový ..

Mustang hotový ..

Mustang 2014 je po celolaku a kompletně hotový. Od července volný k pronájmu i pro zážitkové jízdy. 

Z Moravy je Amerika ..

Z Moravy je Amerika ..

Obsadili jsme celou Morovu našemi ameriky. Po celý měsíc máme jízdy v Brně, Olomouci a Ostravě. Každý víkned bereme jiná auta. Zákaznici spokojení a my také. Plníme sny mnoha lidem a dělá nám to fakt radost. 

červenec 2020

Charger první nehoda..

Charger první nehoda..

Riziko půjčovny.. bohužel se to stává. Zákazník nezvládl řízení na dešti a charger je mimo porovoz. Ihned na něm začínáme makat. Během týdne bude zpět a jeešt lepší. 

Jízdy po ČR pokračují

Jízdy po ČR pokračují

Tentokrát jsme měli po celý víkend jízdy v Hradci. Po náročném dni na nás čekalo milé překvapení. Dětská oslava zpestřená o projíždku v Camaru a Challengeru. Dětská radost je k nezaplacení!

srpen 2020

Charger ještě lepší

Charger ještě lepší

Jak jsme slíbili, tak se stalo. Charger kompletně překopaný. Nová fólie iced yellow, kola, křídlo i lízátko. Vypadá luxusně!

Nezastavujeme! Pořád na 100%

Nezastavujeme! Pořád na 100%

Srpen je náš nejlepší a zároveň nejhorší měsíc. Ani jeden volný den, ani jeden volný víkend. Střídáme jedno město za druhým a do toho půjčujeme auta v Praze. Do týmu jsme vzali dalšího řidiče, tentokrát se k nám přidal Štefan z Plzně. 

Camaro 2010 KO převodovka

Camaro 2010 KO převodovka

Nemám z toho radost, ale bohužel to k tomu patří. U camara 2010 nám padla automatická převodovka. Opravovat nemá smysl, takže kupujeme novou z usa. Aut už máme dost, takže není problém nahradit. 

září 2020

Přišli jsme o auto!

Přišli jsme o auto!

Bohužel to schytal charger. Týden po tom co jsme ho kompletně dodělali, je po autě. Zákazník nezvládl řízení a naboural další 3 auta. Tohle zabere delší čas... Auto vezeme do servisu a opravu necháváme až na zimu. 

Další kůň do stáje!

Další kůň do stáje!

Tentokrát máme nabídku od kamarádů ze Sikestonu na Mustang 2015 GT. Moc nad tím ani nepřemýšlím, nový Mustang nám v nabídce chybí. Posílám peníze a začínám zařizovat dopravu. Společně s autem bereme kompletní Shelby paket.

říjen 2020

Měníme vzhled na Shelby gt500

Měníme vzhled na Shelby gt500

Mustang 2015 GT v kompletním Shelby paketu v barvě grabber lime. Nová kapota, křídlo, prahy, oba blatníky, přední i zadní nárazník, světla Morimoto a kola Japan Racing.

Challanger bude widebody

Challanger bude widebody

Po Mustangu jsme se vrhli na úpravy Challengera. Nakoupili jsme nový přední nárazník, světla, kola Japana Racing JR11 2x11, nové křídlo, difuzor a kompletní Widebody. Rovnou se udělá i nový lak. 

listopad 2020

Mustang hotový .. Masakr!

Mustang hotový .. Masakr!

Co k tomu říct. Máme z toho strašnou radost. Mustang je dnes už skoro běžné auto, které potkáte na každém rohu. Ale tohle? Vzhled Mustanga jsme posunuli úplně na jiný level. 

Challanger je brtuální.

Challanger je brtuální.

Listopad je náš šťastný měsíc. Právě jsme dodělali i Challangera. A jak jinak, než maximálně spokojený. Rozšíření přidalo autu ještě víc brutální vzhled než mělo. Teď je to ta práva muscle car. 

Natáčení videa pro Slevomat

Natáčení videa pro Slevomat

Společně se Slevomat.cz natáčíme nové promo video pro všechny naše akce. Tentokrát si auto vyzkoušel Richard, který má na starosti videoprodukci ve Slevomatu. Poslechněte si sami jak se mu líbil. 

prosinec 2020

Druhý challenger? Proč ne!

Druhý challenger? Proč ne!

Challengera miluji a stejně tak naši zákazníci. Tak proč nezařadit do sbírky dalšího. Tentokrát jsem vybral Challanger 2015 5.7 Shaker. Mezitím vybírám další dvě auta, kterými zaplním kontejner. 

Vánoce v dětském domově..

Vánoce v dětském domově..

Na Vánoce jsme udělali radost dětem z dětského domova Klánovice. Vzali jsme 4 naše auta po celý den jsme vozili všechny děti i dospělé. Tuhle akci budeme rozhodně opakovat každý rok. 

Další kůň do stáje!

Další kůň do stáje!

Tentokrát vybírám Mustang 2015 V6 3.7. Sice je to slabší varianta, ale můžeme díky tomu nastavit nižší cenu za pronájem. A slabší.. 300 koní není tak špatné! 

leden 2021

Moje druhé Vánoce!

Moje druhé Vánoce!

Tohle je můj vánoční dárek. Dlouho jsme chtěl challenger hellcat, ale když přišla nabídka od kamaráda na charger hellcat, nešlo odmítnout. Další úvěr na krku ale splněný sen!

Ne vždy se vše daří..

Ne vždy se vše daří..

Bohužel mi volá zákazník, že mu to na mokru uklouzlo. Silný déšť, dálnice a nezvládnutých 500 koní. Radost z nových aut vystřídal smutek. Auto nechávám odtáhnout do servisu. 

Oprava začíná..

Oprava začíná..

Tak máme odstrojené a začínáme makat na opravě. Bude to náročnější, ale nic co by nešlo. Objednávam nové díly z USA jdeme se do toho pustit. Od března bude zase zpět.

únor 2021

Třetí Challenger? Proč ne!

Třetí Challenger? Proč ne!

Proč třetího Challengera? Je to jednoduché! Challenger je nehezčí auto a SRT 392 nám v nabídce chybělo. Každý rok řešíme 2-3 zničená auta, takže to chce mít od každého alespoň dvě. 

Renovace Charger 1973

Renovace Charger 1973

Konečně dorazily díly z USA. Nechal jsem si postavit novou převodkou na 700+ koní a k tomu díly na podvozek a motor. Nová vačka, klika, písty, hlavy Edelbrock a karburátor Holley 950. Výkon by se měl dostat přes 500 koní. 

březen 2021

Camaro 2018 opraveno

Camaro 2018 opraveno

Bylo o náročné, ale po 3 měsících máme hotovo! Camaro 2018 dostalo úplně nový vzhled. Zl1 nárazník, kapotu a vyměnili jsme kompletně celý předek včetně podvozku. 

Charger 2016 opravený

Charger 2016 opravený

Charger byl na opravu trochu náročnější. Celkem nám to zabralo 5 měsíců. Museli jsme vyměnit všechny airabagy, koupit novou palubku, nárazníky, kola a celý předek. Naštěstí motor přežil. 

duben 2021

Hellcat již brzy

Hellcat již brzy

V dubnu makáme na Hellcatu. Kompletně jsme předělali celý vzhled na model 2021. Už máme hotové widebody, celolak, nové brzdy a ještě čekáme až dorazí kola a podložky. Pak zařadíme tuhle bestii do nabídky. 

květen 2021

Stahujeme Camaro z nabídky

Stahujeme Camaro z nabídky

Květen pro nás nezačal zrovna nejlépe. Zákazník bohužel naboural naše nejoblíbenější auto. Škody po havárii byly fatální a Camaro 2018 proto definitivně stahujeme z nabídky.

Zákazníci si ale naštěstí velice rychle zamilovali nový Challenger SRT 6.4 a my jsme se rozhodli ještě rozšířit naši sbírku krasavců.

červen 2021

Makáme na snech

Makáme na snech

Hlavní sezóna je v plném proudu. Každý víkend střídáme města a nabízíme vám zážitkové jízdy. Makáme ve dne v noci, abychom splnili vaše i naše sny. Radost zákazníků nás motivuje, a proto kupujeme další tři auta. Do naší stáje jsme vybrali dva Challengery a jednoho Chargera.

červenec 2021

Challenger vyřazujeme na půl roku

Challenger vyřazujeme na půl roku

Vypustili jsme do světa Challenger SRT, dlouho ale zákazníkům radost nedělal. Objevila se závada v podobě prasklé hadice od vody a klient s vozem ujel dalších 50 kilometrů. Jelikož nebyl motor dostatečně ochlazen, po jízdě byl na odpis. Auto z tohoto důvodu na rok stahujeme z nabídky a během zimy vyměníme porouchaný motor za nový. 

srpen 2021

Opravy přes noc

Opravy přes noc

Pokračujeme v úspěšné letní sezóně. Každý víkend jiné město, přes týden stále přibývající pronájmy v Praze. Většina našich aut jezdí a v létě byla pouze jedna vážnější nehoda, což nás samozřejmě těší. Opravy už pro nás navíc nejsou žádný problém, drobné závady zvládáme vyřešit přes noc.

září 2021

Nás nepřeslechnete!

Nás nepřeslechnete!

Stejně jako minulý rok se konal Prague car Festival v Letňanech, kde jsme samozřejmě nemohli chybět. Vzali jsme s sebou čtyři auta. Hlavní atrakcí se ovšem stal náš Charger 1973, který byl nejhlasitějším vozem na srazu a rozhodně si získal pozornost návštěvníků. Akce byl skvělá a těšíme se na další ročník.

říjen 2021

Otevíráme vlastní autoservis

Otevíráme vlastní autoservis

Náklady za servis začínají být pro naši firmu neúnosné. Nehody našich zákazníků jsou bohužel stále častější a výdaje za opravy šplhají do enormních výšin. Rozhodli jsme se proto zainvestovat a otevřít si vlastní autoservis se zaměřením na Ameriky. Sehnali jsme vyhovující prostor v pražských Strašnicích, nakoupili potřebné vybavení, zaměstnali tři mechaniky a oficiálně otevřeli Carteon servis. Teď už nás nic nezastaví.

listopad 2021

Pořád je co opravovat

Pořád je co opravovat

Je konec sezóny a nám se opět lepí smůla na paty. Přišli jsme o další auto, zákazník naboural Challengera a opravy zaberou několik měsíců. Vůz proto stahujeme z nabídky a přes zimu ho v naší nové dílně dáme dohromady. Jelikož Challengerů máme několik, není to pro nás taková ztráta.

prosinec 2021

Vánoce v dětském domově Klánovice

Vánoce v dětském domově Klánovice

Konec sezóny je pro nás ideální čas opravit všechny vyřazené vozy. Jelikož máme vlastní autoservis, je to pro nás mnohem jednodušší. Naplno makáme na Challengerovi, vyměňujeme nefunkční motory u dalších aut a připravujeme se na příští rok, který bude plný změn. Stejně jako minulý rok jsme si zopakovali vánoční akci v dětském domově v Klánovicích. Rozdávat radost dětem nás baví a určitě se sem vrátíme.

leden 2022

Cesta do Miami

Cesta do Miami

Na začátku ledna odlétá Matěj do Ameriky. „Miluju to tady, mám tu dobré zázemí u mého kamaráda Santiaga, který má v Miamu největší půjčovnu EMC Rentals. Každý den jsem u něj v kanceláři a nakupuji pro vás další auta,“ popisuje nadšeně svůj pobyt v USA.

Do Čech přivezl Matěj pět Mustangů a mezitím řešil pro české zákazníky součástky do aut a zásoby do Carteon autoservisu. V krásném prostředí se mu navíc zrodil v hlavě další nápad na rozšíření byznysu.

únor 2022

Pobočka v USA ?

Pobočka v USA ?

Matěj je stále v Americe a domů se mu zatím nechce. „Stále jsem tu a ještě nemám v plánu se vracet. V Česku mají rádi covid a je tam strašná zima. Tady je krásných pětadvacet stupňů a největší pohoda. Auta už mám nakoupená a teď přemýšlím, jak propojit Prahu s Miami,“ vysvětluje zakladatel Carteonu a dodává, že by bylo ideální v Americe mít vlastní sklady a zjednodušit tím chod pražského autoservisu. Vše je na dobré cestě.

 

 

#1